Farbujesz włosy w domu? Zobacz, jak poradzisz sobie z farbą do włosów na skórze

Każdy, kto choć raz farbował włosy w domu, dobrze wie, jak dużym problemem jest przypadkowe nałożenie farby na skórę. Nawet jeśli od razu chwycimy za wacik, by ją zetrzeć, może się okazać, że i tak zostanie ślad. Czy musimy czekać, aż skóra sama się oczyści? Oczywiście, że nie. Są skuteczne domowe sposoby na pozbycie się farby do włosów ze skóry.

Jak zabezpieczyć skórę przed farbą do włosów?

Prawidłowe używanie farby do włosów zakłada nałożenie jej właśnie na włosy. Niestety, czasem zdarza się, zwłaszcza osobom niemającym wprawy, pomalowanie przy okazji uszu, szyi bądź czoła. Im ciemniejsza farba, tym bardziej widoczne będą ślady na skórze.

Najprostszym sposobem na zapobieganie takim sytuacjom jest nałożenie na narażone na zabrudzenia miejsca grubej warstwy tłustego kremu. Wówczas farba nie trafi na skórę, ale właśnie na krem, i będzie można łatwo ją zetrzeć.

Jeśli jednak zapomnimy o zasadzie, która głosi, iż lepiej zapobiegać, niż leczyć, nadal nie jesteśmy na straconej pozycji.

Czym zetrzeć farbę do włosów ze skóry?

Oliwka dla dzieci

To bardzo łagodny kosmetyk i bardzo skuteczny, jeśli chodzi o usuwanie farby do włosów, która doskonale rozpuszcza się w tłuszczach. Wystarczy nabrać trochę oliwki na palec lub wacik, przetrzeć nią zabrudzone miejsce i dokładnie wytrzeć. Farba powinna się rozpuścić i łatwo oderwać od skóry.

Oliwka dla dzieci to łagodny i niealergizujący kosmetyk, bezpieczny właściwie dla wszystkich. Jeśli jednak nie ma w domu małych dzieci, oliwki też może nie być. Wówczas trzeba sobie poradzić w inny sposób.

Mleczko lub tonik do twarzy

Jeśli farba jest świeża, można spróbować zmyć ją mleczkiem bądź tonikiem do twarzy. W takim wypadku najlepiej sięgnąć po kosmetyki do cery suchej, które mają łagodne właściwości natłuszczające.

Oliwa z oliwek i sok z cytryny

Brzmi jak przepis na pyszny sos do sałatki, ale sprawdzi się też w przypadku zabrudzeń spowodowanych nieostrożnym używaniem farby do włosów. Wystarczy podgrzać oliwę z oliwek, dodać do niej sok z cytryny i takim ciepłym płynem przetrzeć brudne miejsca. Jeśli plamy pojawiły się na rękach, najwygodniej będzie zanurzyć je w lekko ciepłej oliwie.

Olej kokosowy

Bardzo modny w ostatnich latach tłuszcz, używany nie tylko w kuchni. Jeśli nie mamy w domu oliwy z oliwek, to na pewno mamy olej kokosowy. W przeciwieństwie do większości popularnych olejów nie ma on postaci płynnej, tylko stałą. Mimo to doskonale nadaje się do zmywania farby do włosów ze skóry. Wystarczy rozetrzeć go na zabrudzonych miejscach, chwilę poczekać i… zetrzeć. Pozostałości oleju myjemy tak, jak wszystkie inne tłuste zabrudzenia.

Jak zetrzeć farbę do włosów z paznokci?

Co prawda w czasie farbowania włosów dłonie i paznokcie powinny być zabezpieczone rękawicami, ale różnie to bywa. Rękawiczki mogą czasem pęknąć i wtedy farba dostaje się na skórę i paznokcie.

Jeśli chodzi o same paznokcie, to z nimi jest trochę łatwiej niż ze skórą. Świeżą farbę powinien usunąć zmywacz do paznokci z acetonem. Jeśli nie mamy takowego, warto spróbować porządnie umyć ręce wodą z mydłem. Można użyć delikatnej gąbki do teflonu.

Można też spróbować z wodą utlenioną lub pastą do zębów. Kosmetyk trzeba nałożyć na zabrudzony paznokieć i pocierać, aż cała farba zniknie.

 

Artykuł sponsorowany

0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *